icon-ZC1

هدف از آزمون:

شرکت کنندگان باید بتوانند در شرایط مختلف زندگی اجتماعی و حرفه ای (در زمینه های پیچیده تر ) ارتباط لازم را برقرار کنند. این آزمون برای زبان آزموزان بالای 16 سال به بالا می باشد به ویژه داوطلبان ورود به دانشگاه های آلمانی زبان که در چهار مهارت درک مطلب ،شنیداری ، نوشتاری و گفتاری برگزار می شود .

این آزمون متشکل از دو بخش کتبی و شفاهی میباشد که دوطالب میبایست در هر بحش حد نصاب نمره قبولی را کسب نماید و در صورتی که در هر بخش به حد نصاب نمره قبولی نرسد، به مدت یک سال فرصت دارد که در آزمون آن بخش شرکت نماید و نمره حد نصاب را کسب نماید. حداقل نمره قبولی در بخش کتبی کسب نمره 42 از 70 و برای شفاهی کسب نمره 18 از 30 میباشد . حداقل نمره قبولی در کل این آزمون کسب نمره 60 از 100 میباشد.

Hören

در این مرحله که از دو قسمت تشکیل شده است درک زبان آموز به صورت دقیق با موضوعات عمومی و اجتماعی با استفاده از متون صوتی معتبر از اتریش و آلمان و سوئیس مورد بررسی قرار میگیرد .

مدت زمان پاسخ به این بخش تقریباً 30 دقیقه می باشد.

ZС1 Modellsatz Hören

Lesen

در این مرحله که از چهار قسمت تشکیل شده است ،درک متون معتبر از کشور اتریش ، آلمان و سوئیس چه به صورت چه به صورت کلی چه فردی مورد ارزیابی قرار می گیرد .

مدت زمان پاسخ به این بخش 90 دقیقه می باشد

ZС1 Modellsatz Lesen

ُSprechen

آزمون شفاهی ترکیبی از سه مرحله می باشد . یک مکالمه تلفنی ، یک تبادل نظر یا مناظره و یک سخنرانی کوتاه . این مصاحبه با توجه به معیار های مشخص ارزیابی می شود . (به فرم ارزیابی مراجعه شود )

مدت زمان پاسخ گویی 15-20 دقیقه می باشد.

ZС1 Modellsatz Sprechen

Schreiben

با استفاده از چندین معیار( شاخص ) دو متن (1-یک ایمیل به صورت رسمی 2-یک بیانیه یا تفسیر شخصی) توسط زبان آموز نوشته میشود کخ با استفاده از معیار های تعریف شده ارزیابی می شوند (به فرم ارزیابی مراجعه شود )

مدت زمان پاسخ گویی این قسمت 90 دقیقه می باشد.

ZС1 Modellsatz Schreiben

منابع آزمون:

نحوه برگزاری آزمون:

امتحان توسط دو آزمون گیرنده ÖSD آموزش دیده انجام میشود. سپس این آزمون گیرندگان عملکرد شرکت کنندگان را ارزیابی می کند (صفحه کامل را ببینید). پس از گذراندن آزمون کتبی و شفاهی، در صورت قبولی یک گواهی ÖSD صادر خواهد شد. در اینجا شما مقررات آزمون و مقررات اجرایی را خواهید یافت.

نمونه آزمون:

با چک کردن نمونه آزمون می توانید برای امتحان خود را آماده کنید. در اینجا شما می توانید ورق های تمرین « خواندن، شنیدن ، نوشتن، صحبت کردن » و همچنین راه حل ها و فایل های صوتی را دانلود کنید.

زمان آزمون:

لطفا به نکات ذیل توجه نمایید :

  • زمان ثبت نام مطابق با زمان اعلام شده در وب سایت میباشد و بدلیل محدود بودن ظرفیت آزمون لطفا در زمان اعلام شده برای ثبت نام خود اقدام نمایید.
  • لازم به ذکر است در زمان ثبت نام مجدد اعلام شده، تنها در صورت داشتن ظرفیت، ثبت نام امکان پذیر می باشد.
  • خاطر نشان میگردد ثبت نام کلاس های آمادگی آزمون همزمان با ثبت نام آزمون مربوطه به صورت آنلاین صورت می پذیرد و در صورت داشتن ظرفیت، تا ۱۰ روز قبل از زمان آزمون ثبت نام امکانپذیر می‌باشد.
  • ثبت نام آمادگی آزمون در حال حاضر بدون شرکت در آزمون امکان پذیر میباشد.
  • به همراه داشتن کارت ورود به جلسه عکس دار، ترجیجا اصل پاسپورت و کپی آن یا کارت ملی جدید و یا شناسنامه جدید همراه با کپی آنها الزامی میباشد.
  • به همراه داشتن کپی مدارک قبولی در هر بخش یا مدول هر سطح الزامی میباشد
  • زمان حضور شما در موسسه 30 دقیقه قبل از ساعت اعلام شده در برگ ورود به جلسه میباشد و آزمون پس از اتمام مراحل لازم انجام خواهد شد.
  • اعلام نتایج آزمون حدود 10 روز کاری پس از اتمام دوره آزمون و ارائه مدرک قبولی حدود 21 روز کاری (به استثنای حوادث غیر مترقبه) پس از آن انجام میپذیرد
  • درخواست ارسال مدارک میتواند همزمان با ثبت نام آزمون به صورت آنلاین و یا در روز آزمون به صورت حضوری انجام گیرد
  • در صورت درخواست داوطلب برای دریافت مدرک توسط شخص ثالث داوطلب موظف است ایمیلی مبنی بر معرفی آن شخص، همراه با کد ملی ایشان ومتنی در خصوص بعهده گرفتن تمامی عواقب و مسئولیت ها ارسال نماید و شخص ثالث در زمان مراجعه، همراه با کارت شناسایی خود و داوطلب میتواند مدرک داوطلب را دریافت نماید.

هزینه آزمون :

هزینه آزمون در‌حال حاضر به صورت کامل (بخش کتبی و شفاهی)  210€ ، به صورت جداگانه بخش کتبی 147و بخش شفاهی 84 میباشد.

هزینه های آزمون بین المللی ÖSD به یورو محاسبه میگردد که موسسه در حال حاضر آن را به صورت ریالی دریافت میکند بدیهی است که برای تبدیل، نرخ روز ارز آزاد محاسبه میشود و ملاک محاسبه، نرخ روز قبل از باز شدن ثبت نام آنلاین میباشد.

 مکان های آزمون:

این آزمون ها در تمامی مراکز ÖSD در سراسر دنیا و همچنین درمرکز اصلی وین برگزار می شود.

لینک آدرس مراکز برگزاری

alte-260x130
ger